Loading...
ADHD

Podporujte vaše dieťa (Christine Turner)

– povzbudzujte ho napĺňať jeho ambície

– dieťa nás učí trpezlivosti a tolerancii

 

Účinok poruchy učenia na dieťa

Každý z nás je odlišný. Všetci máme svoje pre a proti, rozličné úrovne pozornosti, vytrvalosti, tolerancie. V tomto ohľade deti s poruchami učenia nie sú iné. Smejú sa, plačú, cítia bolesť, šťastie, smútok, vzrušenie, strach, bolesť rovnako ako ich rovesníci. V porovnaní s ich rovesníkmi, však týmto deťom trvá o niečo dlhšie rozvinúť nové myšlienky, môžu považovať za náročnejšie utvoriť vzťah, nadviazať priateľstvo.

Učitelia a rodičia budú v niektorých prípadoch potrebovať prehodnotiť to, čo sa naučili o vývoji a starostlivosti o dieťa. Možno sa budú musieť prispôsobiť, plánovať a naučiť sa nové spôsoby starostlivosti dokonca aj v tých najjednoduchších úlohách. Ich trpezlivosť a tolerancia budú maximálne skúšané. Možno budú frustrovaní obsedantným správaním svojho dieťaťa a zrazu zistia, že začali prehodnocovať svoj život zároveň s tým, ako sa menia ich priority a plány. Na druhej strane, aj tie najmenšie úspechy, ktoré by možno o iného dieťaťa zostali nepovšimnuté, prinesú radosť, vzrušenie a oslavu.

 

 

Akékoľvek poruchy učenia ovplyvnia dieťa v rôznych smeroch

iba preto, že sa dieťa naučilo vyriešiť úlohu s jedným setom nástrojov neočakávajte, že bude schopné vyriešiť úlohu s iným setom. Niekedy je nevyhnutné začínať proces učenia stále od začiatku, aby sa táto schopnosť rozvinula.

 vyskúšajte využiť model ABC na zaznamenanie problémového správania. Poznamenajte si spúšťač (čo sa stalo predtým, ako vypuklo problémové správanie), ďalej správanie a dôsledky – takto bude možné určiť bežné dôvody správania dieťaťa rovnako ako pomôcť mu vybudovať si varovný systém, ktorý mu zabráni opakovať neželané správanie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *