Loading...
Správanie

Disciplína a pozitívne správanie

Niektoré deti sú menej temperamentné ako druhé. Tieto deti sa nenahnevajú tak ľahko. Upokoja sami seba, keď sa niečo pokazí. Na život majú pozitívny pohľad. Vyzerá to tak, že sa narodili, aby boli šťastné.

Druhá skupina detí vyzerá tak, akoby boli prirodzene pesimistické už od narodenia. Majú obavy a obávajú sa mnohých vecí. Sú ľahko podráždené a často nevrlé. Musia sa naučiť, ako byť šťastné. Tretia skupina je často agresívna a neodpovedá na disciplínu. Rodičia sú veľmi dôležití. Pokojný, pozitívny rodinný život pomôže dokonca aj ufrflanému a pesimistickému dieťaťu dosiahnuť väčšiu vyrovnanosť. Negatívny rodič dokáže byť výzvou aj pre najmilšie dieťa. Pri všetkých deťoch je kľúčom k pozitívnemu správaniu kombinácia vrelosti a vysokých, ale rozumných očakávaní. Na druhej strane, mali by ste od dieťaťa očakávať, aby sa správalo dobre a prispievať k chodu rodiny. To znamená, primerane jeho veku, pomáhať prestrieť stôl, upratať si hračky, atď.

Na dodržiavanie disciplíny používajte kombináciu jednoduchých vysvetlení a pozitívnych dôsledkov. Najlepším dôsledkom sú vaša pozornosť a súhlas. Vysvetlenia pomôžu dieťaťu naučiť sa dôvody pre vykonanie činností. Napríklad, upovedomte dieťa na zmenu: ,,za pár minút bude čas ísť do postele. Budeš si musieť upratať hračky.“

Ak ignorovanie nezaberá na negatívne správanie, skúste si dať pauzu. Zoberte dieťa na nudné miesto, kde mu pomôžete upokojiť sa. Celkovo sa snažte mať aspoň 4 alebo 5krát viac pozitív ako negatív.

http://www.aboutkidshealth.ca

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *