Loading...
Myslenie

9 spôsobov, ako zvýšiť sebavedomie vašej dcéry

Ako pomôcť dievčatám budovať sebavedomie založené na tom, čo dokážu urobiť, nie na tom, ako vyzerajú. Catherine Steiner-Adair : klinická psychologička, Mary Rooney, PhD

mediálna gramotnosť

Pozerajte spolu TV a bavte sa o tom, čo vidíte. Pomôžte jej rozvinúť kritické oko, ktoré jej bude slúžiť na dekódovania a filtrovanie mediálnych správ.

nevychovávajte ju ako ,,uspokojovača“

Povzbudzujte ju, aby sa postavila za to, čo potrebuje a chce. Vytvárajte príležitosti, v ktorých môže povedať, čo si myslí. Pýtajte sa jej, čo chce. Nechajte ju rozhodovať sa a potom ju pochváľte.

prihláste ju na kolektívny šport

Výskumy ukazujú, že dievčatá, ktoré hrajú v tíme, majú vyššie sebavedomie.

nechváľte iba jej vzhľad

Potrebujeme vynakladať vedomé úsilie na to, aby sme vyvážili komplimenty o vzhľade a tým, kto je a čo robí. Vyzvite samu seba, aby ste spojili každý kompliment, ktorý dáte svojej dcére o jej vzhľade s najmenej dvoma, ktoré nebudú založené na tom, ako vyzerá.

pomôžte jej budovať zručnosti, ktoré nie sú závislé na vzhľade

Nechajte ju zapojiť sa do aktivít, ktoré budujú dôveru v seba, radšej ako sústredenie sa na to, ako vyzerám a získavanie vecí. Vyberte niečo, čo jej pomôže vyjadriť sa slovami alebo kreativitou než aktivity, ktoré sú založené na ich vzhľade.

oceňte vašu dcéru za úsilie, ktoré vynaloží

Sústreďte sa menej na výsledky, a viac na úsilie a rozvoj nových zručností. Naučiť sa zvládať neúspech posilňuje odolnosť, odbornosť buduje sebavedomie.

buďte opatrná, aké časopisy máte v dome

Výskumy hovoria, že po 15 minútach prezerania módnych magazínov, sa nálada mení od zvedavosti a entuziazmu k porovnávaniu sa s modelkami.

nezahadzujte debatu s inými ženami

Nenechajte deti, aby sa vzájomne doberali, ako vyzerajú. Netolerujte to.

nespadnite do pasce porovnávania sa

Keď porovnávate svoj život, seba, čo máte s inými ľuďmi, je to deštruktívny zvyk. Nikdy nemôžete vyhrať. Vždy sa nájde niekto, kto je v niečom lepší alebo má niečoho viac. Vždy je niekto pred vami. Takže nahraďte tento zvyk niečím lepším. Pozrite sa na seba, ako ďaleko ste sa doposiaľ dostali. Porovnávajte seba so sebou. Sústreďte sa na seba. Na vaše výsledky. A na to, ako môžete alebo ako ste už zlepšili svoje výsledky. To zvýši vašu motiváciu a tiež sebavedomie.

https://childmind.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *